O nás

Jak to vše začalo...


Moje nadšení pro Labradorské retrievery mám už snad od mala, ale teprve pořízením moji úplně první fenky Dafne jsem si úvědomila, že bez tohohle plemene nechcí žít :). Dafne byla sice bez PP, ale pro mě a hlavně pro mého syna byla ta nej a hlavně ta první....Dafinka tady s náma ale nebyla dlouho, bohužel ve svých 8 letech jsme ji museli pomoct od dlouhé a zákeřné nemoci.  Byla to pro nás dost velká rána a uvažovala jsem, že LR už nechci....abych neporovnávala. Díky Bohu to byl ale jen splín a do roka byl u nás nový čokoládový LR pejsek Kersten od Tří jasanů.....a tím to vše začalo :)

Pro Keriska jsme si jeli k panu Stránskému až na druhý konec ČR. Byli jsme na pejska opravdu náležitě pyšní. Nikdy jsem neměla chovatelské ambice a nechtěli jsme ho ani uchovňovat. Spousta lidí mi ale ťukala na čelo, že v jeho případě by to byla opravdu škoda....a měli pravdu. Všechny starosti, dlouhé cesty na výstavy a nemalé vynaložené finanční prostředky nám ale Kersi vracel každý den. Mé ambice se začly rázem měnit :). Nejenže skoro na každé výstavě jsem bulela dojetím, když Kersi vyhrál, ale pro nás výcvik LR byla novinka  a on OVVR zvládl naprosto bez jakékoliv přípravy a na plný počet bodů. Jeho obrovská a neukojitelná chuť pracovat a zavděčit se pánovi je tak silná, že jsme zkusili i PZ a vyšlo to !!!!. Díky němu jsme začali uvažovat i o fence.....:))

No, a když já se pro něco rozhodnu snažím se to splnit :).....v březnu roku 2013 jsme jeli do Polska pro naši princeznu a to do úžasné chovatelské stanice paní Irminy Dudkowiak. Čekala tam na nás holčička jménem Dolbia Paper Doll. Dolly je a bude princezna tělem i duší. Tak inteligentní zvíře jako je ona jsem ještě nepotkala. Je klidná a velice vnímavá, jakýkoliv povel a nový cvik byla s ní hračka. Její největší vášní je aport zvěře..Příchodem Dolly se hodně věci u nás doma změnilo. Samozřejmě jsme začali uvažovat o vlastní CHS :)....
 S retrieverem se člověk opravdu nenudí
a to je to co mě na nich nejvíc baví. Kdykoliv jsou ochotní k jakékoliv práci, procházce...Vše je vyloženě baví a výcvik s nimi si opravdu užívám.
Mojí hlavní prioritou je zdraví mých pejsků, a taky proto jsme velkými příznivci BARFu. Nejenže tenhle způsob krmení vyloženě milují, ale hlavně jim velice prospívá.

Jsme nová chovatelská stanice a naší prioritou není sbírat tituly kde se dá, ani se živit prodejem štěňat s PP, ale naším hlavním cílem vždy bude odchovávat jedince s kvalitním exterierem, zdravím a povahou typickou pro LR.  Hlavně proto, si velice vážíme posudků od opravdu kvalitních zahraničních posuzovatelů, u kterých si naši pejsci většinou vyběhali umístění.
Nelpíme na tom, aby budoucí majitelé našich odchovů běhali po výstvách a zkouškách.  Záleží nám na tom, do jakého prostředí a do jakých rukou pejsek jde. Jak se žije pejskovi s vámi a jak se žije vám s naším odchovem....to nás zajímá .https://www.youtube.com/watch?v=3YOTzkzDf8s

DSC 0105

 
  Best dog breeder webdesign